Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ekolodzy przystąpili do opozycji

Dodano: 22/07/2017 - numer 1781 - 22.07.2017
POLITYKA \ Organizacje ekologiczne znane z donoszenia do instytucji europejskich na działanie polskiego rządu wystąpiły w obronie Sądu Najwyższego. Pod listem w obronie stołków sędziów podpisały się m.in. Greenpeace, WWF i Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. „Jakość powietrza, legalność wycinki drzewa, prawidłowość funkcjonowania zakładów przemysłowych – to tylko kilka spraw, które niebawem mogą być rozstrzygane nie przez niezawisłego arbitra, a przez człowieka zależnego od polityków i ich interesów. Dlatego jako osoby, dla których ważne jest dobro ludzi i środowiska, sprzeciwiamy się zmianom ustawy o KRS oraz Prawa o ustroju sądów powszechnych, a także poselskiemu projektowi ustawy o Sądzie Najwyższym” – napisali antyrządowi ekolodzy. Do tej pory ekolodzy utrzymywali, że są
     

89%
pozostało do przeczytania: 11%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze