​Najmniej bezrobotnych od 26 lat

numer 1794 - 07.08.2017Gospodarka

PRACA 7,1 proc. – tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w lipcu. – Tak niskiego bezrobocia w tym miesiącu nie było od 1991 r. – skomentowała szefowa resortu Elżbieta Rafalska.

Minister Rafalska podkreśliła, że mimo iż stopa bezrobocia nie zmieniła się w stosunku do czerwca, to wskaźnik bezrobocia w lipcu od 1991 r. nie był tak niski jak obecnie. Zwróciła też uwagę, że tegoroczna lipcowa stopa bezrobocia była o 1,5 pkt. proc. niższa niż rok temu. Według minister zatrzymanie spadkowej tendencji w kształtowaniu się wskaźnika bezrobocia – w lipcu w porównaniu z czerwcem się nie zmienił – może wynikać z nasycenia rynku pracy ofertami prac sezonowych, rozpoczętych już w czerwcu. – Pewien mniejszy, niż oczekiwano, spadek bezrobocia w województwach nadmorskich mógł wynikać ze specyficznych warunków pogodowych w lipcu, mogło to rzutować na zmniejszenie ruchu turystycznego – oceniła.

Minister Rafalska przewiduje, że kolejnym miesiącem spadku liczby bezrobotnych będzie sierpień, a także październik. Zwróciła uwagę, że właśnie w październiku przywrócony zostanie niższy wiek emerytalnyzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się