Państwowe spółki biją kolejne rekordy

numer 1797 - 10.08.2017Gospodarka

Spółki skarbu państwa mają coraz lepsze wyniki finansowe, nawet te z branży górniczej, które za rządów PO-PSL generowały straty. – Okazuje się, że bardzo dobre wyniki wielu spółek za rok 2016 były zapowiedzią wręcz rekordowych wyników w tym roku – komentuje europoseł i ekonomista Zbigniew Kuźmiuk.

Z szacunków Grupy Tauron wynika, że w I półroczu jej zysk operacyjny wniósł aż 1,237 mld zł, a przychody 8,755 mld zł. To dwa razy więcej, niż prognozowali analitycy. Co ciekawe – wśród istotnych czynników mających wpływ na tak dobre wyniki I półrocza br. Tauron wymienia wzrost wolumenu sprzedanego węgla o 1,1 mln ton, czyli aż o 44,7 proc.

Coraz lepsze wyniki ma też Jastrzębska Spółka Węglowa i Polska Grupa Górnicza. To dowód, że tezy posłów Platformy Obywatelskiej o zapaści naszego górnictwa i groźby, iż bezpieczeństwo energetyczne Polski będzie budowane na rosyjskim węglu, to fałszywe informacje. Okazuje się bowiem, że PGG planuje inwestycje mające zwiększyć produkcję węgla. JSW chce natomiast zwiększyć produkcję węgla koksowego, którego cena jest obecnie bardzo atrakcyjnazawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się