​Pieniądze na lewo

numer 1797 - 10.08.2017PolskaFUNDUSZE NORWESKIE Zamiast wspierania zrównoważonego rozwoju pompowanie pieniędzy w duże ośrodki; zamiast walki z faktycznym wykluczeniem – dyskryminacja organizacji chrześcijańskich i promowanie lewicowych. Tak w praktyce wygląda podział funduszy norweskich przez Fundację im. Stefana Batorego.

Instytut „Ordo Iuris” opublikował właśnie raport podsumowujący kwestię podziału środków pochodzących z funduszy norweskich przez Fundację im. Stefana Batorego. Jak podkreśla dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris, fundusze te podlegają ocenie tak samo jak wszystkie inne wydatki z funduszy publicznych. – Przygotowany przez nas raport wskazuje jasno na nieprawidłowości w podziale środków dokonywanych przez Fundację Batorego – zaznacza dr Zych.

Warto tu podkreślić, że pieniądze, o których mówimy, to 131 mln zł rozdysponowane w latach 2013–2017 w ramach programu pod nazwą „Obywatele dla Demokracji”. Prawie połowę z 620 projektów, którym przyznano wsparcie, stanowiły te realizowane przez organizacje z Warszawy i Krakowa. Dla porównania w całym województwie opolskim wsparto… dwa projekty. Taki podział środków nijak więc się ma do zasady zrównoważonego rozwoju, która ma stanowić jeden z filarów działania funduszy norweskichzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się