Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Ostatni sprawdzian przed Euro

SIATKÓWKA \ Dziś rusza Memoriał Huberta Wagnera

numer 1798 - 11.08.2017Sport

Na niespełna dwa tygodnie przed mistrzostwami Europy Polaków czeka próba generalna. Dziś w krakowskiej Tauron Arenie rozpoczyna się Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Oprócz Biało-Czerwonych na parkiecie zobaczymy Francuzów, Kanadyjczyków i Rosjan.

Jestem zadowolony, że zespoły biorące w nim udział prezentują tak wysoki poziom. Według mnie Francja to obecnie najlepsza drużyna na świecie. My chcemy się sprawdzić na tle tak silnych rywali i uzyskać informację, na jakim poziomie przygotowania jesteśmy – przyznał selekcjoner Polaków Ferdinando De Giorgi. 

– Wynik na pewno nie będzie najważniejszą sprawą. Myślę, że będzie to nasza gra, żeby ją cały czas jeszcze udoskonalić: zgranie, niezgranie, wszystkie te aspekty. Żeby wszystko wychodziło na mistrzostwach Europy najlepiej, jak będziemy sobie to wyobrażali. To jest impreza docelowa, a nie turniej Wagnera – uzupełnia Fabian Drzyzga. 

Kilka dni temu przygotowujący się w Spale Polacy rozegrali dwa sparingi ze Słowenią. Najpierw przegrali z wicemistrzami Europy 2:3, a dzień później wygrali 3:0. – Do wyników nie bardzo przywiązujemy wagę, bo liczy się zgranie zespołuzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama