​KGHM mocniej osadzi się w regionie

numer 1798 - 11.08.2017Gospodarka

GÓRNICTWO W ciągu najbliższych czterech lat KGHM Polska Miedź ma zainwestować ok. 15 mld zł. Będą to pieniądze przede wszystkim wydane w Polsce, w regionie – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dzięki tym inwestycjom spółka pozostanie czołowym producentem miedzi i srebra na świecie jeszcze na dekady.

Minister Tchórzewski i wiceminister Grzegorz Tobiszowski spotkali się z zarządem KGHM‑u Polska Miedź. Rozmawiali o planach rozwoju spółki, priorytetach inwestycyjnych, a także o najistotniejszych wyzwaniach stojących przed KGHM‑em oraz całą Grupą Kapitałową. – Liczę, że działalność spółki na nowych obszarach koncesyjnych: Radwanice-Gorzyce, Retków-Ścinawa i Głogów Głęboki, pozwoli myśleć o inwestycjach, które wydłużą funkcjonowanie i działalność KGHM‑u jako firmy górniczej w perspektywie wykraczającej poza 2050 r. – powiedział wiceminister Tobiszowski.

Minister Tchórzewski podkreślił, że KGHM to ważna spółka giełdowa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarkizawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama