fot. Wikipedia

Putin podgląda administrację Trumpa

USA \ Rosyjski wojskowy samolot nad Waszyngtonem

numer 1798 - 11.08.2017Świat

W środę rosyjski wojskowy samolot rozpoznawczy Tu-154M operował w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych. Na niewielkim pułapie przeleciał m.in. nad Białym Domem, Kapitolem, Pentagonem, Centralną Agencją Wywiadowczą oraz innymi rządowymi budynkami mieszczącymi się na wschodnim wybrzeżu USA.

Według danych udostępnionych przez serwis monitorujący ruch lotniczy Flightradar24.com rosyjski samolot wystartował z bazy lotniczej Dayton w Ohio w środowy poranek w celu zebrania informacji o amerykańskiej infrastrukturze krytycznej oraz centrach dowodzenia. W trakcie działań rozpoznawczych zaleciał nad Biały Dom, Kapitol, waszyngtoński kompleks National Mall oraz siedzibę Centralnej Agencji Wywiadowczej i Pentagon, leżące w Wirginii, po czym wyruszył w stronę bazy sił powietrznych Andrew w stanie Maryland, gdzie na co dzień stacjonuje prezydencki samolot Air Force One.

Tego samego dnia doszło do wykonania kolejnego lotu rozpoznawczego przez rosyjski samolot. Tym razem Tu-154M pojawił się nad miejscowością Bedminster w stanie New Jersey, gdzie obecnie prezydent Donald Trump przebywa na urlopie, oraz w pobliżu hotelu Trump Tower w Nowym Jorkuzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama