Arka rozdaje świąteczne prezenty

Pierwszej w tym sezonie porażki doznali piłkarze Arki. Gdynianie ulegli na własnym stadionie 0:3 (0:1) Pogoni Szczecin, a to oznacza, że nie zdołali podtrzymać passy i nie przegrać piątego meczu z rzędu. – Gole strzelone przez rywali to były prezenty od nas, a do grudnia i świąt przecież daleko – przyznał trener żółto-niebieskich Leszek Ojrzyński. Gospodarze nie ukrywali, że zamierzają przerwać serię czterech remisów. I faktycznie przerwali, ale z pewnością nie w takiej formie, o jakiej myśleli. Żółto-niebiescy, tak samo jak w poprzednim sezonie, wyraźnie przegrali z Pogonią u siebie 0:3. Dwie bramki gdynianie stracili po rzutach karnych (faulowali bramkarz Pāvels Šteinbors i środkowy obrońca Adam Danch), a jedną po samobójczym trafieniu Mateusza Szwocha. W minionych rozgrywkach „swojaki