Czas na pierwsze zwycięstwo

SIATKÓWKA \ Dziś Polacy grają z Finami

numer 1810 - 26.08.2017Sport

Nasi siatkarze nie będą mieli czasu, aby rozpamiętywać łomot, jaki na otwarcie mistrzostw na PGE Narodowym sprawili im Serbowie. – Głowa do góry! Przed nami kolejne szanse na to, by poprawić swoją grę. Przystąpimy do następnych spotkań pewni siebie i z wysoko podniesioną głową – mówi trener naszej kadry Ferdinando De Giorgi. W sobotę Biało-Czerwoni w Gdańsku podejmują Finlandię. Inny wynik niż wygrana nie wchodzi w grę.

Rozczarowanie i smutek, ale też wiara w to, że w kolejnych meczach będzie lepiej – w takich nastrojach reprezentacja Polski przystępuje do drugiego grupowego meczu. W czwartek Polacy przegrali 0:3 z Serbią. – To była bolesna lekcja siatkówki, ale trzeba pamiętać, że graliśmy z jednym z najlepszych zespołów na świecie. Mecz nie był tragiczny w naszym wykonaniu, bo momentami byliśmy równorzędnym rywalem dla Serbów – mówi Fabian Drzyzga.

Na szczęście pomimo porażki w drużynie jest mocna wiara w to, że kolejne spotkania w wykonaniu podopiecznych Ferdinando De Giorgiego będą lepsze. – Na nerwy już trochę za późno. Na nie był czas w halach podczas paru miesięcy przygotowań. Tam dawaliśmy z siebie wszystko, jeżeli coś nie wychodziło, to tam się na siebie denerwowaliśmy. Teraz wiemy, że potrafimy grać dobrą siatkówkę, tylko musimy troszkę się odblokować – podkreśla przyjmujący Bartosz Kurekzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama