Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Sojusz będzie bronił Polski

BEZPIECZEŃSTWO \ Sekretarz generalny NATO z wizytą w Polsce

numer 1810 - 26.08.2017Temat Dnia

Wysyłamy jasny sygnał, że atak na jednego członka stanowi atak na cały Sojusz. Jesteśmy tu, by zapobiegać konfliktowi, a nie żeby go prowokować – powiedział wczoraj Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, po spotkaniu z premier Beatą Szydło. Szef Sojuszu wraz z ministrem Antonim Macierewiczem odwiedził również żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonujących w Bemowie Pilskim.

Wizyta sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga w Polsce rozpoczęła się w czwartek od spotkania w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą. Niestety w jej trakcie doszło do nieprzyjemnego incydentu, a mianowicie wioząca szefa Sojuszu kolumna miała wypadek. Samochód policyjny, który prowadził rządową kolumnę, zderzył się z samochodem dostawczym, ranne zostały cztery osoby. To jednak nie wpłynęło negatywnie na wrażenie, jakie wywarła Polska na sekretarzu generalnym NATO.

Wczoraj rano spotkał się on z premier polskiego rządu, a głównym tematem rozmów były kwestie związane z bezpieczeństwem naszego regionu i priorytetami w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego na najbliższe miesiącezawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama