​Dolnośląskie derby dla Miedzi Legnica

numer 1817 - 04.09.2017

W Głogowie w niedzielnym meczu 7. kolejki piłkarskiej Nice I Ligi zagrały niepokonane dotąd drużyny – prowadzący w tabeli miejscowy Chrobry i rywal zza miedzy Miedź Legnica. Dolnośląskie derby 2:1 wygrała Miedź i została nowym liderem.

Chrobry objął prowadzenie już w 11. min po strzale Przemysława Stolca, który trafił do siatki, gdy bramkarz Miedzi Paweł Kapsa niepewnie interweniował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Kapsa wybił piłkę pod nogi rywala, który bez trudu wykorzystał ten błąd.

Gospodarze próbowali utrzymać korzystny dla nich wynik, ale legniczanom po kilku mniej udanych ofensywnych akcjach udało się wreszcie wyrównać tuż przed przerwą w 43. min. Z wolnego dośrodkował Łukasz Garguła i po zamieszaniu w polu karnym celnie uderzył piłkę głową Wojciech Łobodziński.

Po przerwie Miedź poszła za ciosem i już w 51. min objęła prowadzenie 2:1. Bramkę w swoim debiucie w zespole zdobył strzałem z dystansu wypożyczony z Jagiellonii Białystok Przemysław Mystkowski.

Gospodarze nie byli w stanie natychmiast odpowiedzieć atakiem. Mecz się wyrównał, toczyła się walka głównie w środku boiska, a goście utrzymali prowadzenie do końca