Dlaczego Platforma i PSL pozwalały wyłudzać VAT?

FISKUS \ Jeszcze w tym miesiącu wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej

numer 1817 - 04.09.2017Gospodarka

Na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Sejmu złożymy wniosek o powołanie komisji śledczej, która zajmie się wyłudzeniami VAT-u – ogłosił poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. O powołaniu takiej komisji wspominał wcześniej wicepremier Mateusz Morawiecki. – Wyłudzenia VAT-u mogły pozbawić państwo nawet 250 mld zł. Polakom należy się wyjaśnienie – mówił 7 sierpnia.

Wyłudzenia VAT-u to – według Tomasza Rzymkowskiego – kliniczny przypadek, który powinna zbadać komisja śledcza. – Instytucje państwa były w tej sprawie bezsilne, a poprzednie władze tę kwestię bagatelizowały. Tymczasem państwo wypłacało zwroty VAT-u grupom przestępczym – stwierdził poseł. Przypomniał, że z powodu VAT-owskiej luki budżet tracił rocznie do 40 mld zł. – Warto wyjaśnić, dlaczego instytucje państwa były tak słabe – dodał.

Sejmowa komisja miałaby ustalić ewentualne zaniedbania czy zaniechania, które umożliwiły doprowadzenie do znacznego obniżenia od 2007 r. wpływów z podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowegozawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama