Elbląg otworzy się na Bałtyk

​ŻEGLUGA \ Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną ruszy pod koniec 2018 r.

numer 1817 - 04.09.2017Gospodarka

Rozpoczęcie prac budowlanych przy przekopie przez Mierzeję Wiślaną zaplanowano na listopad przyszłego roku. Wcześniej, w II kwartale 2018 r., powinna zostać wydana decyzja środowiskowa w tej sprawie. Wszystko wskazuje, że kanał powstanie w miejscowości Nowy Świat. W tym miejscu Mierzeja Wiślana jest najwęższa.

W czerwcu tego roku została złożona karta informacyjna przedsięwzięcia, która została przyjęta przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Obecnie trwają prace nad raportem o oddziaływaniu na środowisko, który jest przygotowywany przez projektanta, czyli konsorcjum firm Projmors oraz Mosty Gdańsk. 

– Zaraz po wydaniu decyzji wystąpimy o zgodę na realizację inwestycji do wojewody pomorskiego. Nie spodziewamy się w tym wypadku żadnych opóźnień – powiedział Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Proces wyboru wykonawcy rozpocznie się w III kwartale 2018 r. – Biorąc pod uwagę wybór generalnego wykonawcy i procedurę odwoławczą, całość potrwa kilka miesięcy. Przy założeniu, że mogą być odwołania od decyzji, to z całą mocą mogę powiedzieć, że pierwszą łopatę pod budowę wbijemy w listopadzie 2018 r. – powiedział wiceminister. 

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć ok. 1 km długości i 5 m gł?boko?cizawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama