​Chcieli targowiska, będą mieli blok

numer 1821 - 08.09.2017

Przy ul. Strażackiej w Łodzi mieszkańcy chcieli powstania targowiska, na którym sprzedawano by świeże owoce i warzywa. Zebrano w tej sprawie kilka tysięcy podpisów. Jednak władze miasta i radni koalicji PO-SLD zadecydowali o sprzedaży terenu. Obecnie jest tam planowana zabudowa mieszkaniowo-usługowa.

W tamtym roku przez posła Waldemara Budę została zainicjowana akcja „Targowisko dla Chojen”. Zebrano kilka tysięcy podpisów okolicznych mieszkańców, by utworzyć przy ul. Strażackiej oczekiwane przez nich targowisko. – Niestety, tak nasze prośby, jak i podpisy mieszkańców nie przyniosły skutku. W 2016 r. Rada Miejska w Łodzi głosami koalicji PO-SLD zgodziła się na sprzedaż działki przy ul. Strażackiej. Jesienią 2016 r. dalej zbieraliśmy podpisy, tym razem pod obywatelską uchwałą o cofnięciu sprzedaży działki. Mimo to władze miasta ogłosiły przetarg i w sierpniu 2017 r. na licytacji działkę sprzedano. To bardzo zła wiadomość dla mieszkańców oraz wyraz braku szacunku dla nich – denerwuje się poseł Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Buda. – Teraz deweloper przy Strażackiej wybuduje mieszkania. Wcześniej krążyły pogłoski nawet o budowie marketu – dodaje.

Według Budy po sprzedaży działki rolnicy nie będą mieli już możliwości wykupienia miejsc, by handlować świeżymi produktamizawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama