Wisła płynie nad Bałtyk

​EKSTRAKLASA \ Piłkarze wracają na boiska po przerwie na mecze reprezentacji

numer 1821 - 08.09.2017Sport

Po przerwie reprezentacyjnej ligowcy pojawią się na boiskach ekstraklasy. Które drużyny zobaczymy pozytywnie odmienione, a które w czasie prawie dwutygodniowej przerwy straciły formę, okaże się od piątku do poniedziałku. Najciekawiej zapowiada się mecz dzisiejszy, w którym Arka Gdynia zmierzy się z bardzo mocną Wisłą Kraków.

Żadna drużyna tego lata nie zmieniła się tak mocno jak Wisła. Zespół spod Wawelu pożegnało aż 12 piłkarzy. W ich miejsce przyszło 10 nowych – samych obcokrajowców. Głównie z dwóch ulubionych krajów trenera Kiko Ramíreza i dyrektora sportowego Manuela Junco, czyli z ich rodzinnej Hiszpanii oraz Chorwacji.

Trzech piłkarzy trafiło do Krakowa w ostatnich dniach, w czasie przerwy w rozgrywkach na mecze z Danią i Kazachstanem. Są to 22-letni napastnik Marko Kolar z Lokomotivy Zagrzeb, 27-letni napastnik lub skrzydłowy Jesús Imaz z Cádiz FC oraz 29-letni pomocnik Víctor Pérez z Alcorcón. W kadrze na mecz z Arką znalazł się tylko Imaz, bo Kolar nie został jeszcze zgłoszony do rozgrywek, a Pérez ma zaległości treningowe. Jeśli je nadrobi, to może zostać kolejną hiszpańską gwiazdą ekstraklasy. Swoje najlepsze lata Víctor Pérez spędził w Realu Valladolid, z którym przez dwa sezony grał w Primera División i strzelił nawet gola Barcelonie. Inne znane kluby w jego CV to Levante i Chicago Fire, ale tam wielkiej kariery nie zrobił.

Arka w czasie przerwy też nie próżnowała. Trener Leszek Ojrzyński postawił na mocne treningi, które mają pomóc zespołowi z Gdyni awansować na koniec sezonu do czołowej óśemki. Na razie 12. w tabeli Arka traci do niej dwa punkty.

– Co przerwa dała Arce, zobaczymy w dwóch najbliższych meczach – powiedział Ojrzyński na konferencji prasowej przed spotkaniem z Wisłą. – Wierzę, że dała nam dużo. Ostatnio wyniki nas nie zadowalałyzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama