Mniej biurokracji w skarbówce

FISKUS \ Kolejny pakiet zmian w resorcie finansów

numer 1821 - 08.09.2017Gospodarka

Resort finansów przygotowuje kolejny – po paliwowym i przewozowym – pakiet zmian prawnych oraz organizacyjnych. Tym razem zamierza odbiurokratyzować administrację skarbową – poinformował wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.

Planowane jest też uruchomienie nowej platformy komunikacji z podatnikami. Cybulski podkreślił, że założeniem KAS‑u jest nie tylko walka z oszustwami podatkowymi, lecz także praca z uczciwymi podatnikami, tymi, którzy chcą się prawidłowo rozliczać, ale nie zawsze potrafią, czy też mają jakieś obawy. – Chcemy wykonać ukłon w ich stronę. Widzimy siebie w roli usługodawcy, chcielibyśmy tym podatnikom pomóc, widząc niejednokrotnie błędy w wypełnianiu przez nich obowiązków podatkowych – powiedział.

Powołane przez MF zespoły pracują nad poszczególnymi zagadnieniami dotyczącymi odbiurokratyzowania 17 obszarów. – To olbrzymie zadanie, pakiet będzie obejmował różne działania, które możemy podjąć teraz oraz konieczne zmiany legislacyjne w najbliższej przyszłości – powiedział wiceminister.

Chodzi o pozbycie się zbędnych czynności, które utrudniają pracę administracji oraz komplikują życie podatnikomzawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama