fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Bezpieczeństwo Polski ponad wszystko

​PRZESIEDLENIA \ Rząd nie ugnie się ws. przyjmowania imigrantów

numer 1821 - 08.09.2017Świat

Polska musi być bezpieczna. Rząd nie zamierza sprowadzić do kraju narzucanej przez Unię Europejską grupy imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Twardą pozycję w tej sprawie potwierdzili premier Beata Szydło oraz członkowie rządu.

W środę Trybunał Sprawiedliwości UE (TS) odrzucił skargę wniesioną przez Słowację i Węgry, które ubiegały się o unieważnienie decyzji Rady UE z września 2015 r. Wprowadzała ona mechanizm obowiązkowej relokacji 120 tys. osób ubiegających się o azyl, obecnie przebywających we Włoszech i w Grecji.

Przeciwko temu mechanizmowi jest cała Grupa Wyszehradzka (V4). – Decyzja TS nie zmieni faktu, że mechanizm obowiązkowej relokacji przybyszów nie działa prawidłowo – oświadczył premier Czech Bohuslav Sobotka. Z kolei Węgry uznały werdykt TS za „bulwersujący i nieodpowiedzialny”. Budapeszt zdecydował się odwołać od decyzji TS.

Wczoraj premier Beata Szydło stanowczo potwierdziła, że nie zmieni stanowiska. – Mądra i skuteczna polityka migracyjna musi spełniać dwa elementy: być bezpieczna i skuteczna w tym sensie, żeby pomagać rzeczywiście tym, którzy tej pomocy potrzebują – podkreśliła szefowa polskiego rządu. – Mechanizm relokacji narusza politykę bezpieczeństwa i stanowi realne zagrożenie, a dla nas bezpieczeństwo Polski i Polaków jest najważniejsze – dodał szef MSWiA Mariusz Błaszczakzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama