​Nieudany zamach na polską placówkę

numer 1821 - 08.09.2017Świat

GROŹNE ZNALEZISKO W środę podczas prac konserwatorskich na fasadzie siedziby Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankowsku na zachodzie Ukrainy odkryto granat odłamkowy. Broń ukryta była w jednej z rynien. Ukraińska policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

Granat został odnaleziony przez pracownika firmy konserwatorskiej zajmującej się sprawdzaniem stanu technicznego klimatyzacji. Ze zdjęć opublikowanych przez ukraińskie media lokalne wynika, że broń została przymocowana do specjalnej metalowej kotwicy, służącej do zaczepienia przedmiotu w jakimś miejscu.

– Na razie nie wiadomo, jak to się stało, że granat znalazł się w rynnie. Możliwe, że wcześniej umiejscowiony był gdzie indziej i np. spłynął z dachu razem z wodą. Nie wiemy również, od kiedy broń zalegała w rynnie – powiedziała ukraińskim mediom rzeczniczka miejscowej policji Myrosława Bendyk. Dodała, że policja jako najbardziej prawdopodobną hipotezę bierze celowe umieszczenie granatu w rynnie z zamiarem wywołania eksplozji i dokonania zniszczenia budynku. – Dalsze okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo – zapowiedziała Bendyk.

Funkcjonujące od maja 2013 rzawartość zablokowana

Autor: Konrad Wysocki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama