Ekshumowano kolejną ofiarę katastrofy smoleńskiej

numer 1821 - 08.09.2017Polskaśledztwo Prokuratura Krajowa przeprowadziła w Lublinie ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Śledczy nie podają jednak nazwisk ekshumowanych. Do tej pory zbadano ciała 35 z nich. Prace prokuratury mają się zakończyć w 2018 r.

Rodzina ekshumowanej wczoraj ofiary katastrofy smoleńskiej zastrzegła, by nie podawać informacji o jej tożsamości. Szczątki osoby ekshumowanej przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie – poinformowała Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej. To już 35. ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Do tej pory ekshumowano m.in. ciała Lecha i Marii Kaczyńskich, generałów Bronisława Kwiatkowskiego i Włodzimierza Potasińskiego, a także prawosławnego arcybiskupa Mirona Chodakowskiego.

Prokuratura wznowiła prace we wtorek, po dwumiesięcznej przerwie. „Na obecnym etapie przeprowadzonych ekshumacji i sekcji zwłok ofiar katastrofy ustalono, iż w czternastu trumnach znajdowały się tylko i wyłącznie szczątki ofiar pierwotnie przypisane do trumny. Z kolei w ośmiu trumnach znajdowały się inne ciała, niż pierwotnie zostały przypisane do danej trumny” – napisał „Super Express”zawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama