Eurojackpot już w Polsce

numer 1823 - 11.09.2017Gospodarka

PIENIĄDZE W europejskiej megaloterii wygrane sięgają 90 mln euro, czyli ponad 380 mln zł

Od sobotniego poranka Polacy mogą w kolekturach Totalizatora Sportowego (TS) kupować losy loterii Eurojackpot, obejmującej swoim zasięgiem mieszkańców 18 krajów europejskich. Dzięki tej powszechności zapewnia ona znacznie większe wygrane niż te oferowane przez krajowe loterie.

Minimalna gwarantowana wygrana pierwszego stopnia to 10 mln euro, czyli ponad 42 mln zł. Najwyższa wygrana to 90 mln euro (ponad 380 mln zł). Takie kumulacje trafiły się trzy razy. Pierwszy raz w maju 2015 r. w Czechach, drugi w Niemczech w październiku 2016 r. W 2017 r. podzieliło się nią pięciu graczy: trzech z Niemiec, jeden z Danii i jeden z Holandii. Każdy z nich otrzymał po 18 mln euro.

Dotychczas nie mieliśmy w Polsce możliwości zakupu losów europejskiej loterii. Stało się to możliwe po nowelizacji ustawy o grach hazardowych w kwietniu tego roku. Eurojackpot jest największą grą liczbową w Europie. Utworzona w 2012 r. zrzesza największą liczbę krajów spośród wszystkich gier międzynarodowych na świecie. Bierze w niej udział 18 państw europejskich: Dania, Finlandia, Niemcy, Słowenia, Włochy, Holandia, Estonia, Hiszpania, Islandia, Litwa, Łotwa, Norwegia, Chorwacja, Szwecja, Czechy, Węgry, Słowacja oraz Polska.

Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy w kolekturach Lotto skreślić na blankiecie pięć z 50 liczb oraz dwie z 10 liczb lub zagrać na chybił trafił. Pierwsze losowanie odbędzie się 15 września, a do wygrania będzie kwota o równowartości co najmniej 127 mln złzawartość zablokowana

Autor: Adam Maciejewski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się