​SSE chwalą pomysł ulg w całym kraju

numer 1823 - 11.09.2017GospodarkaINWESTYCJE Plany Ministerstwa Rozwoju dotyczące rozszerzenia zachęt inwestycyjnych na obszar całej Polski zostały przyjęte przez specjalne strefy ekonomiczne z dużymi nadziejami. – To właściwy kierunek, to prawdziwy przełom – mówią przedstawiciele stref.

Specjalne strefy ekonomiczne duszą się już w swoich granicach. Obecne przepisy utrudniają możliwości rozszerzenia obszaru działania stref. Jest to możliwe, ale procedury obejmowania nowych terenów ulgami inwestycyjnymi są czasochłonne. Powodują opóźnianie wielu inwestycji, a czasami inwestorzy wręcz wycofują się ze swoich zamiarów. Prezes Łódzkiej SSE Marek Michalik podał przykład jednego ze znaczących inwestorów, który był zainteresowany budową zakładu w wielkopolskiej części Łódzkiej SSE. Ostatecznie, z powodu zbyt długiego czasu oczekiwania na włączenie tego obszaru do strefy, firma zrezygnowała z tej lokalizacji.

Także przedsiębiorstwa już działające w ramach SSE nie mają możliwości poszerzenia swojej działalności. Nic dziwnego, że zapowiedź ministerstwa rozwoju o rozszerzeniu zachęt inwestycyjnych na obszar całej Polski strefy uznają za prawdziwy przełom. Witold Idczak, prezes Legnickiej SSE, podkreśla, że dzięki ulgom inwestycyjnym Polska poprawi swoją konkurencyjność w stosunku do innych państw z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i zwiększy się wsparcie dla mikro, małych i średnich firm. Według niego ulgi inwestycyjne pobudzą polskie, często bardzo innowacyjne, przedsiębiorstwa do podejmowania szybszych decyzji inwestycyjnychzawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się