fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Morawiecki miał rację

numer 1823 - 11.09.2017Gospodarka

Analitycy Moody’s – wbrew prognozom opozycji straszącej konsekwencjami związanymi z forsowaną przez PiS reformą sądownictwa – uznali, że w Polsce nie dzieje się nic złego i pozostawili nasz rating na poziomie A2 ze stabilną perspektywą. To najwyższa nota Polski spośród ocen wystawianych przez trzy największe agencje ratingowe.

Zgodnie z zapowiedzią wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego agencja Moody’s pozostawiła rating Polski na dotychczasowym poziomie. – Myślę, że będzie bez zmian – powiedział w piątek Morawiecki, pytany o spodziewaną tego dnia późnym wieczorem informację Moody’s na temat ratingu Polski. Okazało się, że miał rację. „Agencja ratingowa Moody’s nie dokonała rewizji ratingu Polski i nie opublikowała raportu kredytowego na temat Polski” – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Część ekonomistów przewidywała, że Moody’s w swoim raporcie może wskazać na obawy związane z ryzykiem ograniczenia przez rząd PiS‑u niezależności sądownictwa, a także konfliktem z Komisją Europejską w sprawie relokacji imigrantówzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się