Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

TURN: wprowadzając organizację na nowe tory

numer 1824 - 12.09.2017Gospodarka

Transformacja przedsiębiorstw to jedno z najbardziej wymagających zadań stojących przed menedżerami. O metodach jej przeprowadzania i skutkach, jakie wywołuje, dyskutowano podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Krynicy.

W opinii panelistów impulsami do przeprowadzania transformacji mogą być pojawiające się w poszczególnych branżach wyzwania technologiczne, chęć dostosowywania się do oczekiwań klientów czy poszukiwanie nowych źródeł przychodów.

Piotr Czarnecki, prezes Rai-

ffeisen Polbank, zauważył, że potrzebę transformacji mogą wywoływać procesy digitalizacji i robotyzacji. Kierownictwo jego firmy zakłada, że przeprowadzana w niej robotyzacja obniży w ciągu pięciu lat koszty własne o 25 proc. i zredukuje liczbę etatów o 30 proc., przy kosztach odpraw dla zwalnianych pracowników sięgających 32 mln zł. 

Z kolei Antoni Józwowicz, prezes Polimex-Mostostal, podkreślał, że o sukcesie przeprowadzanej transformacji firmy decydują w pierwszym rzędzie ludzie: mentalność załogi i jej wola wdrażania zmian. Zgadzał się z nim prezes mBanku Cezary Stypułkowski, który uważa, że  najlepsze ich rezultaty osiąga się, gdy pracownicy utożsamiają się z przeprowadzanymi zmianami.

Andrzej Zbróg, dyrektor naczelny ds. zarządzania strategicznego w KGHM Polska Miedź SA, przypomniał, że KGHM Polska Miedź SA składa się z 10 oddziałów, a Grupa Kapitałowa KGHM to prawie 50 podmiotów zależnych w Polsce, z tego 13 to spółki wspierające główny ciąg technologicznyzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się