​Brak danych, brak ruchu

numer 1824 - 12.09.2017GospodarkaSUROWCE Rynek surowców stabilny. Wzrost notowały miedź, aluminium, cyna i ołów. Słabiej wypadły metale szlachetne. Mocno traciły złoto i srebro. 

Poniedziałkowy poranek to lekkie przyhamowanie na rynku towarowym. Na minusie były metale szlachetne, a lepiej spisywała się miedź notująca zwyżkę o 0,6 proc. Wyraźny wzrost widoczny był także dla aluminium, a najlepiej sprawowały się metale należące do grupy ciężkich, czyli cyna i ołów.

Ciekawie prezentowała się ropa naftowa. Paliwo do czasu otwarcia rynków w Europie pozostawało na nieznacznym plusie. Szybki spadek nastąpił tuż przed otwarciem sesji i chociaż zmiana cenowa nie była znaczna, to gatunek brent znalazł się na minusie. Zdaniem analityków umiarkowany spadek to efekt mniejszych obaw o zniszczenia wywołane huraganem „Irma”. Drugi istotny komunikat sugerował większą szansę na poszerzenie porozumienia OPEC na kolejne kraje. Teoretycznie sprzeczne sygnały wpłynęły na stabilizację poniedziałkowego przedpołudnia.

Metale szlachetne po godz. 12 pozostawały na minusie. Złoto traciło 0,6 proczawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się