Polski sukces na Expo 2017

numer 1824 - 12.09.2017GospodarkaPREZENTACJE Pawilon polski na Expo 2017 w Kazachstanie uhonorowano złotym medalem za najlepszy pawilon narodowy do 400 mkw. w kategorii architektura i design. Ta nagroda może zwiększyć szanse wyboru Łodzi na organizatora wystawy Expo 2022. 

Na wystawie Expo w Astanie zaprezentowało się ponad 120 pawilonów, a w tej kategorii [architektura i design] kilkadziesiąt, ale to my zdobyliśmy pierwszą nagrodę. To oznacza, że jesteśmy rewelacyjni, jeśli chodzi o projektowanie – powiedziała wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Nina Dobrzyńska. – Liczymy też na to, że nagroda przyczyni się do przyznania nam prawa do zorganizowania Expo w 2022 r. w Łodzi – wyraziła nadzieję wiceprezes PARP-u. Werdykt w tej sprawie ma być ogłoszony w listopadzie tego roku.

Pawilon polski w Astanie znajdował się na dwóch kondygnacjach i tworzyło go pięć stref, gdzie Polska przedstawiała technologie związane z energetyką. Według wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego nagroda jest dowodem na to, że Polska ma bardzo dobre pomysły dotyczące zasad zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza w obszarze energetyki i środowiska naturalnego. – Chodzi m.inzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się