Eurosceptycy trzecią siłą w Bundestagu

numer 1824 - 12.09.2017Świat

Według najnowszego sondażu dla niemieckiej telewizji ARD, na niecałe dwa tygodnie przed wyborami do Bundestagu chadecka koalicja (CDU/CSU) może się pochwalić 37-proc. poparciem Daleko w tyle pozostają ich główni rywale socjaldemokraci (SPD) z 21 proc. głosów. Na trzecią siłę wyrasta po raz pierwszy eurosceptyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD) z 11 proc. poparcia.

Dla założonej w 2013 r. AfD wejście do Bundestagu na prawach trzeciej siły politycznej byłoby niewątpliwym sukcesem. – Utrzymujące się poparcie w wysokości 10–12 proc. dla AfD jest pokłosiem prowadzonej przez rząd CDU

/CSU i SPD polityki migracyjnej, która jest przyjmowana negatywnie przez część niemieckiego społeczeństwa – mówi „Codziennej” mec. Stefan Hambura. – Przejawem tego niezadowolenia z polityki „otwartych drzwi” i towarzyszącej jej poprawności politycznej są odbywające się protesty na wiecach wyborczych kanclerz Angeli Merkel – dodaje berliński mecenas.

Kolejnym elementem sukcesu kampanii wyborczej AfD jest profesjonalnie przygotowana kampania w mediach społecznościowych. Prowadzona jest ona przez agencję Harris Media. Grupa ta poprzednio współpracowała z politykami Partii Republikańskiej w Stanach Zjednoczonych.

AfD jest obecna również na ulicachzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się