​Saakaszwili wrócił na Ukrainę

numer 1824 - 12.09.2017Świat

LWÓW Pozbawiony w lipcu br. ukraińskiego obywatelstwa Micheil Saakaszwili w niedzielę przedostał się na terytorium Ukrainy i spotkał się we Lwowie ze swoimi zwolennikami. Polityk posługujący się nadal ukraińskim dokumentem tożsamości, który nie został mu fizycznie odebrany, zamierza udać się do Kijowa i dochodzić swoich praw w sądzie.

W niedzielę wieczorem Saakaszwili w towarzystwie byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko i kilku innych ukraińskich deputowanych do Rady Najwyższej pojawił się na przejściu granicznym w Szeginiach. Polska straż graniczna przepuściła autobus, którym podróżowała ta delegacja. Jednak politycy utknęli w strefie neutralnej, ponieważ ukraińscy pogranicznicy zamknęli przejście. Pretekstem miała być rzekomo informacja o podłożeniu bomby. Wówczas zgromadzeni przy ukraińskim punkcie kontrolnym zwolennicy Saakaszwilego przedarli się przez szpaler funkcjonariuszy przegradzający przejście, i po krótkich przepychankach z policjantami przenieśli polityka przez granicę. 

W niedzielę późnym wieczorem Micheil Saakaszwili przybył do Lwowa, gdzie spotkał się z merem miasta Andrijem Sadowym i odbył spacer po historycznym centrum w towarzystwie licznie zgromadzonych zwolenników i dziennikarzyzawartość zablokowana

Autor: Wespazjan Wielohorski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się