Sąd nad kornikiem

numer 1824 - 12.09.2017Polska

Wczoraj w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca Puszczy Białowieskiej. Na posiedzeniu zjawiło się ok. 60 przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy wspierali ministra środowiska prof. Jana Szyszkę i dyrektora generalnego Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego.

Mieszkańcy Białowieży, w tym

m.in. przedstawiciele Ekologicznego Forum Młodzieży, do Luksemburga podróżowali autokarem przez całą noc. Na miejscu zjawili się ok. godz. 11. Jak się okazało, sąd nie zgodził się na rejestrowanie przebiegu obrad, ale pozwolił, aby przybyli Polacy pojawili się na sali. Komisję Europejską przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowała Katarzyna Herr­mann. Wspomagali ją przedstawiciele nauki oraz publicyści odpowiedzialni za wieloletnią dezinformację i powtarzanie kłamstwa o tym, że Puszcza Białowieska jest „pierwotna”, czyli taka, na którą człowiek w żaden sposób nie wpływał. Takie wypowiedzi ma na koncie m.in. prof. Tomasz Wesołowski (zajmujący się głównie ptakami). Tymczasem obszar, o który toczy się batalia sądowa, to część Nadleśnictwa Białowieża, gdzie, od co najmniej 90 lat prowadzi się gospodarkę leśną.

Stronę polską reprezentował minister środowiska prof. Jan Szyszko, który przedstawił obecną sytuację w puszczyzawartość zablokowana

Autor: Miłosz Puchalski, Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się