fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

​Nasze drogie zdrowie

numer 1824 - 12.09.2017Polska

LECZENIE To dobra wiadomość dla chorych, lekarzy i prowadzących szpitale. Rząd przeznaczy więcej pieniędzy na publiczną służbę zdrowia. Większość środków zostanie przeznaczona na leczenie chorób onkologicznych.

Dziś na posiedzeniu Rady Ministrów zostanie uzgodniony projekt ustawy o nadzwyczajnym sposobie wydatkowania środków w służbie zdrowia, tzw. specustawy – poinformowała wiceminister zdrowia Katarzyna Głowala.

Wyjaśniła, że ustawa ta jednorazowo zwiększa nakłady na ochronę zdrowia. Zaplanowano w niej 281 mln zł, które – jak mówiła – pójdą przede wszystkim na wyposażenie dużych ośrodków onkologicznych w sprzęt do kompleksowego leczenia raka piersi. Dodała, że dzięki tym środkom szpitale neonatologiczne zostaną doposażone w sprzęt dla noworodków. – Chcemy też zakupić to, co było zapowiadane, czyli wyposażenie gabinetów pielęgniarskich i stomatologicznych, łącznie z dentobusami do szkół – dodała.

– Oprócz tego prawdopodobnie w tym tygodniu, poza specustawą, Ministerstwo Zdrowia dostanie ok. 300 mln zł na sfinansowanie zakupu sprzętu dla szpitali klinicznych – przekazała Głowala. – To ok. 500 wniosków, które zostały złożone przez poszczególne podmioty z całej Polskizawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się