Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Msza za generała „Gryfa”

Dodano: 13/09/2017 - numer 1825 - 13.09.2017
WYWIAD \ Z AGNIESZKĄ BOGUCKĄ rozmawia JAROSŁAW WRÓBLEWSKI Gen. Janusz Brochwicz-Lewiński w późnych latach życia codziennie modlił się żarliwie do Jezusa Miłosiernego. Wiele razy mówił, że dziękuje Panu Bogu za każdy dzień życia. Bardzo kochał życie. 17 września to rocznica napaści Rosjan na Polskę. Jak ten dzień w 1939 r. wspominał gen. Janusz Brochwicz-Lewiński? Tego dnia generał miał urodziny... 1 września 1939 r. młody podchorąży Janusz Brochwicz Lewiński wyrusza z domu w Wołkowysku do macierzystej jednostki, 76. Pułku Piechoty im. Ludwika Narbutta do Grodna. Matka w trwodze o los syna daje mu na drogę błogosławieństwo i święty obrazek z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, a na nim napis tak oczywisty dla nas dzisiaj: „Jezu, ufam Tobie”. Pułk toczył początkowo walki z Niemcami na granicy
     

12%
pozostało do przeczytania: 88%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze