Funt czeka na czwartek

numer 1825 - 13.09.2017GospodarkaWALUTY Poniedziałek dla dolara. Wtorek dla funta. Waluta brytyjska mocna wobec dolara i słabych we wtorek jena oraz franka. 

Być może to słabnąca „Irma” bardzo umocniła dolara. W poniedziałek waluta amerykańska zyskała do euro 0,6 proc., a do jena aż 1,47 proc. Słabo zaprezentował się frank, a jedyną porażkę dolar odnotował w relacji do waluty kanadyjskiej, która tego dnia była bardzo mocna, a rekordowy odczyt odnotowała w relacji z jenem.

Wtorkowy poranek to niejako odreagowanie sytuacji i dolar notował spadki w relacji do euro i jena. Korekta nie była jednak znacząca i para EUR/USD utrzymywała się poniżej poziomu 1,20. Na plusie znowu był dolar kanadyjski, który notował wzrost o 0,2 proc.

Funt brytyjski ostatni okres ma bardzo dobry. Wczoraj przed południem waluta brytyjska zyskiwała do dolara aż 0,7 proc. O godz. 10.30 podano odczyty inflacyjne dla brytyjskiej waluty. Wyniki zarówno inflacji konsumenckiej, jak i producenckiej były wyższe od zakładanych. Funt zdecydowanie zyskał i w kilka minut poprawił notowania do dolara o ponad 80 pipsów. Lekkie późniejsze ochłodzenie niewiele zmieniło i funt pozostał mocny. Jutro zbierze się Bank Anglii i być może tym razem dojdzie do zmiany poziomu stóp procentowychzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się