„Dobry pomysł” za 2 mln zł

numer 1825 - 13.09.2017GospodarkaINNOWACJE Są pieniądze dla wynalazców, pomysłodawców innowacyjnych projektów, by mogli zrealizować swoje przedsięwzięcia – powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Z myślą o nich ruszy pilotaż projektu „Dobry pomysł”. Budżet programu to 2 mln zł.

Polski Fundusz Rozwoju i Ministerstwo Rozwoju podpisały umowę na realizację pilotażowego programu „Dobry pomysł”. Program został opracowany w Ministerstwie Rozwoju, a jego realizacją zajmie się PFR.

Nabór do projektu potrwa do początku 2018 r. – Do połowy kolejnego roku chcemy wyłonić co najmniej 35 projektów, które pozyskają inwestorów i przejdą do etapu wdrożenia – powiedział prezes PFR Paweł Borys o nowym programie.

– „Dobry pomysł” to projekt adresowany do osób, które mają ciekawe pomysły biznesowe, interesujące wynalazki, patenty i nie bardzo wiedzą, co z tym zrobić. Mnóstwo tego typu ludzi w różnym wieku przychodzi zarówno do wice­premiera Mateusza Morawieckiego, jak i wielu ministrów i mówi: Mamy coś, co może zrewolucjonizować transport czy ochronę zdrowia, ale nie wiedzą, z jakich środków i gdzie mogą z nich skorzystać – wskazała wice­minister rozwoju. Jak dodała, to nie są właściciele firm. – Nie są zatem beneficjentami np. programów NCBR. Dotychczas nie mieliśmy dla nich odpowiedniego miejsca, właściwego okienka – wyjaśniła.

Jak wskazała Emilewicz, jeśli potencjał rynkowy rzeczywiście w takim projekcie się znajduje, eksperci udzielą wsparcia merytorycznego i organizacyjnego do tego, by napisać wstępny biznesplan takiego przedsięwzięciazawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się