Fot.Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Trzęsienie ziemi w Legii

numer 1826 - 14.09.2017Luzem

To był szok dla wszystkich. Wczoraj przed południem Legia ogłosiła, że z klubem żegna się trener Jacek Magiera wraz z asystentami oraz dyrektor sportowy Michał Żewłakow. W niedzielnym meczu Legię poprowadzi Romeo Jozak, który wcześniej pracował z młodzieżą w Dinamie Zagrzeb. Chorwat podpisał kontrakt do końca roku z opcją przedłużenia na dwa lata. Wraz z nim do Warszawy przeprowadzi się czterech współpracowników.

Sprowadzenie pięciu osób z innego kraju wymaga sporej odwagi. Otrzymałem duży kredyt zaufania od prezesa. Widać, że jest zdecydowany na poważne zmiany. Odwaga zawsze się opłaca. Jestem zaszczycony, że mogę pracować w Legii – powiedział nowy trener mistrzów Polski. 

Tej decyzji nikt się nie spodziewał. Jeszcze przed miesiącem Dariusz Mioduski deklarował, że Magiera zostanie w Legii, rozpoczął z nim nawet rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu. Porażka w eliminacjach Ligi Europy z Sheriffem Tyraspol i kiepska postawa w Lotto Ekstraklasie sprawiła, że szef mistrzów Polski postanowił wywrócić pion sportowy do góry nogami. 

Jak stwierdził właściciel Legii, decyzja o zwolnieniu Magiery zapadła po spotkaniu ze Śląskiem we Wrocławiu. – Rozmowy z Romeo zaczęły się trzy dni temu. W poniedziałek spotkaliśmy się po raz pierwszy, a wczoraj wszystko zostało dograne. To, co było zrobione przez ostatnie lata w Zagrzebiu, zostało przez nas zauważone. Od dłuższego czasu mieliśmy dość bliski kontakt, czerpaliśmy sporo inspiracji. Romeo nie ma wielkiego dorobku jako pierwszy trener, ale posiada umiejętności, które chcemy wykorzystać. Potrzebujemy lidera, a Romeo Jozak jest taką osobązawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się