fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Coraz bliżej reformy wymiaru sprawiedliwości

numer 1826 - 14.09.2017PolskaSĄDOWNICTWO Wczoraj prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami  wszystkich klubów parlamentarnych. Rozmowy dotyczyły zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Prezydenckie projekty ustaw o KRS-ie i SN poznamy koło 25 września.

Każde spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami poszczególnych klubów parlamentarnych trwało około godziny. W tym czasie rozmawiano o propozycjach głowy państwa dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości. W lipcu prezydent zawetował bowiem uchwalone przez PiS ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, zapowiadając jednocześnie przedstawienie w ciągu dwóch miesięcy własnych projektów ustaw.

– Spotkaliśmy się z panem prezydentem, którzy przedstawił nam dalszy tryb postępowania. Z jego słów wynika, że koło 25 września poznamy już dokładnie kształt ostateczny jego propozycji – powiedział dziennikarzom po spotkaniu przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki. – Rozmawialiśmy o pewnych rozwiązaniach szczegółowych. Umówiliśmy się, że nie będziemy ich w tej chwili upubliczniać, to jest jeszcze kwestia przyszłości – dodał, oceniając rozmowę z prezydentem jako „pożyteczną”zawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się