Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Atom w miksie z węglem

Dodano: 16/09/2017 - numer 1828 - 16.09.2017
ENERGETYKA \ Za 12 lat energia z elektrowni jądrowej popłynie do naszych gniazdek. – Energię jądrową w Polsce musimy mieć, bo Polacy zaczynają zużywać więcej prądu. Jednak ze względów klimatycznych nie możemy zużywać więcej węgla do produkcji energii – powiedział minister Krzysztof Tchórzewski. Według szacunków Ministerstwa Energii zużycie prądu w 2030 r. będzie wynosiło 20 proc. więcej niż obecnie. – Czymś to musimy wypełnić. Ale ze względów klimatycznych już nie energetyką węglową. Musi to być inna energetyka, a najlepiej, żeby to była energetyka jądrowa, bo ona jest zeroemisyjna – powiedział w TVP Info minister Krzysztof Tchórzewski. Jednocześnie przypomniał, że zmniejszenie średniej emisji jest celem narodowym. Wcześniej minister informował, że koszty budowy jednego bloku wyniosłyby
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze