Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Teobańkologia księdza Teodora

Dodano: 20/09/2017 - numer 1831 - 20.09.2017
Neoprezbiter z Oleśnicy ks. Teodor Sawielewicz zafascynował się bańkami mydlanymi jeszcze przed wstąpieniem do seminarium. Odkrywał tę pasję poprzez odtwarzanie sztuczek, które zobaczył w internecie, i łączył to z Ewangelią. Jego zamiłowanie wymaga kreatywności i pomysłowości. Bańki służą bowiem kapłanowi do zobrazowania prawd wiary chrześcijańskiej. Przywołują najprostsze skojarzenia, stymulują wyobraźnię. Dobitnie pokazują np. iluzje naszego życia, kruchość naszych pomysłów. Ewangelia i bańki mydlane to naprawdę świetne połączenie – mówi ks. Teodor Sawielewicz. Młody kapłan założył profil na portalu społecznościowym i kanał na YouTubie. Już obserwuje go kilka tysięcy ludzi. – Widzę, że w sieci są ludzie, którzy inaczej Ewangelii nie usłyszą, nie pójdą do kościoła – tłumaczy ks. Teodor
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze