​Nie ma rozstrzygnięcia w sprawie dyrektora

numer 1833 - 22.09.2017

Czy Cezary Morawski pozostanie na stanowisku dyrektora Teatru Polskiego, czy też zastąpi go Remigiusz Lenczyk, którego chce zarząd województwa? Miał to wczoraj rozstrzygnąć Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu, ale zabrakło dokumentów w materiale dowodowym. Proces się nie zakończył m.in. z powodu… „Procesu” Kafki.

Wczoraj przed wrocławskim WSA planowane były dwie rozprawy związane z Teatrem Polskim. Jedna dotyczyła odwołania dyrektora Morawskiego, a druga – powierzenia obowiązków dyrektora teatru Lenczykowi. Sąd miał orzec, czy uchwały zarządu województwa w tych kwestiach są ważne, czy nie. Pierwsza rozprawa została odroczona do 4 października, a zatem i ta druga stała się automatycznie bezprzedmiotowa.

Sprawa na wokandzie pojawiła się w wyniku zaskarżenia decyzji wojewody dolnośląskiego przez urząd marszałkowski (uchylających uchwały zarządu). Sąd przedstawił argumenty obu stron, dał im też możliwość przedstawienia nowych, ale uznał, że w materiale dowodowym są istotne braki w postaci różnych pism administracyjnych i protokołów, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Zobowiązał pełnomocników wojewody i marszałka do dostarczenia w określonym terminie kopii tych dokumentów.

Sąd zażądał m.inzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama