Koniec separatystycznego zrywu

BARCELONA \ Hiszpania przejmuje pieczę nad wydatkami katalońskich władz

numer 1833 - 22.09.2017Świat

W związku z decyzją rządu w Madrycie policja zatrzymała 14 czołowych katalońskich polityków odpowiedzialnych za organizowanie referendum separatystycznego 1 października br. Zwolennicy zatrzymanych wznoszą dramatyczne okrzyki o ograniczaniu ich wolności, a Madryt jest przekonany, że głosowania nie będzie.

W środę przed godz. 9 rano funkcjonariusze hiszpańskiej Straży Obywatelskiej weszli na teren 10 budynków autonomicznego rządu Katalonii w Barcelonie. Mundurowi przeszukali m.in. instytut ds. finansów oraz urzędy ds. gospodarki, spraw społecznych, pracy i administracji, gdzie zabezpieczyli materiały dotyczące nielegalnego referendum separatystycznego oraz zatrzymali współpracowników wicepremiera Katalonii Oriola Junquerasa odpowiedzialnego za organizację październikowego głosowania. Informacja o zatrzymaniach szybko obiegła media społecznościowe, a chwilę później przed instytucjami zaczęły pojawiać się dziesiątki osób. – Nie jesteście sami! – krzyczeli zgromadzeni do urzędników wyprowadzanych z instytucji przez funkcjonariuszy.

Grupy kilkudziesięciu osób szybko przerodziły się w kilkutysięczne tłumy protestujących domagających się wypuszczenia czołowych dla losów plebiscytu politykówzawartość zablokowana

Autor: Joanna Kowalkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama