Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Koszmarny spektakl po śmierci dziecka

​MEDIA \ Dlaczego 14-letni Kacper odebrał sobie życie?

numer 1833 - 22.09.2017Polska

14-letni Kacper popełnił samobójstwo – prokuratura wyjaśnia, dlaczego doszło do tak ogromnej tragedii. Niestety, część organizacji pozarządowych, polityków opozycji, a nawet szefów ważnych instytucji już wydało wyrok: chłopiec powiesił się, bo padł ofiarą homofobii. Na bazie... spekulacji mediów.

Do dramatu doszło 7  września. 14-latek pochodzący ze wsi Gorczyn koło Łaska (Łódzkie), uczeń drugiej klasy gimnazjum, powiesił się.

– Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie – przyznaje „Codziennej” Jolanta Szkilnik z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, która nadzoruje postępowanie Prokuratury Rejonowej w Łasku. Jest prowadzone na podstawie art. 151 Kodeksu karnego: „kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie”.

Tyle wiadomo na pewno. Niestety, od kilku dni trwa spektakl spekulacji, dlaczego zginął nastolatek. Dołączyli do niego ważni politycy. I powtarzają niepotwierdzoną przez śledczych informację, że Kacper padł ofiarą homofobii. Rzekomo dręczony przez rówieśników za inny wygląd. Pretekstem był krótki filmik opublikowany przez internetową telewizję Nova TV, w którym matka chłopca stwierdziła: „miał inną orientację, inaczej się ubierał”. To wystarczyło...

W części mediów (głównie portali) natychmiast pojawiły się sensacyjne tytuły. Powielano jedną tezę: Kacper był gejem, dlatego go dręczono, a przez to popełnił samobójstwo. Pomimo braku informacji z prokuratury czy policji pogłoskę powielają również politycy. Chociażby obecny prezydent Słupska Robert Biedroń. Z kolei poseł Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer już napisała interpelację wysłaną do trzech ministerstw. Pada w niej sformułowanie: „z doniesień medialnych wynika, iż...”zawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama