fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Sędziowie nawołują do buntu

SKANDAL \ Krajowa Rada Sądownictwa pod rękę z antyrządową Akcją Demokracją

numer 1833 - 22.09.2017Temat Dnia

Dzisiaj wieczorem przed Pałacem Prezydenckim spotkają się przeciwnicy reformy sądowniczej. Organizatorem wydarzenia jest finansowana m.in. przez Niemców Akcja Demokracja, która już wcześniej promowała antyrządowe inicjatywy. Co więcej, do uczestnictwa w dzisiejszej manifestacji zachęca… Krajowa Rada Sądownictwa.

Wszystkie Światła na Prezydenta” to inicjatywa Akcji Demokracji. „Na początku przyszłego tygodnia Andrzej Duda przedstawi swoje projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Docierające informacje wskazują na to, że propozycje łamią zasadę trójpodziału władzy i są niekonstytucyjne. Dlatego aktywiści wzywają do odwiedzin u Prezydenta i domagania się projektów, które uwzględnią głosy obywatelek i obywateli” – czytamy w przesłanej nam informacji prasowej.

Warto tu przypomnieć, że wszyscy tegoroczni sponsorzy antyrządowej Akcji Demokracji – a mówimy o niemal 100 tys. euro – są powiązani z Niemcami. „Dwaj donatorzy to fundacje zarejestrowane za naszą zachodnią granicą, natomiast na czele rady nadzorczej trzeciego stoi […] Caio Koch-Weser – były wiceminister finansów Niemiec i były wiceprezes Deutsche Banku” – ujawniła „Gazeta Polska”.

Ale to nie wszystkozawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama