Sąd zatrzymał budowę ubojni drobiu

​ KOLUSZKI Kontrowersyjna inwestycja pod znakiem zapytania

numer 1836 - 26.09.2017

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uchylił postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego dotyczące wywołującej liczne protesty mieszkańców ubojni drobiu firmy SuperDrob, która miała zostać wybudowana w Koluszkach. Wcześniej SKO utrzymało w mocy decyzję burmistrza Koluszek o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego zakładu, jednak sąd nie podzielił zdania zarówno organu pierwszej, jak i drugiej instancji w tej sprawie.

Ubojnia przy ul. Nasiennej, gdzie planowany był ubój 1,3 mln kurczaków tygodniowo, od początku budziła liczne kontrowersje i sprzeciw mieszkańców gminy Koluszki. Koluszkowianie obawiają się nieprzyjemnego zapachu, hałasu, natężonego ruchu pojazdów niszczących drogi, obniżenia wartości okolicznych działek. Ich zdaniem przede wszystkim niefortunnie wybrano lokalizację ubojni: ok. 1 km od centrum miasta, ok. 600 m w linii prostej od szkoły, 200 m od Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Mrogi i Mrożycy, w pobliżu Bazy Paliw nr 1 w Koluszkach, w niewielkiej odległości od osiedla mieszkaniowego (transport żywca będzie odbywał się w odległości ok. 10–20 m od domostw).

– Mimo że władze twierdzą, iż specjalna strefa ekonomiczna znajduje się na obrzeżach miasta, to przecież prawdą jest, że zakład przetwórstwa drobiu powstanie 100 m w linii prostej od najbliższych zabudowań i kilkaset metrów od głównej ulicy miasta – mówili koluszkowaniezawartość zablokowana

Autor: Ilona Węgrzyn


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->