​Ciśnienie na inwestorów

numer 1837 - 27.09.2017

Przepiękne wieże ciśnień są jednym z symboli Wrocławia. Niestety, tylko niektóre z nich doczekały się adaptacji po tym, jak przestały być użytkowane. Przez ostatnie dwa lata nie była też użytkowana wieża stojąca przy al. Wiśniowej. Teraz znalazł się inwestor, który chce tchnąć w to miejsce nowego ducha.

Wysokość 62 m, a w środku 13 kondygnacji. Cena? Niecałe 3 mln euro. Jeszcze niedawno na tyle wyceniono wieżę znajdującą się przy al. Wiśniowej we Wrocławiu. Za ile ją sprzedano, pozostanie tajemnicą. Wiadomo tylko, że budynek kupiła grupa budowlana Adamietz, a nowi właściciele chcą w środku otworzyć m.in. biuro i hotel.

Doprowadzenie historycznego obiektu do stanu, jaki znamy dzisiaj, wymagało jednak wielkiej pasji i pieniędzy. Kto wie, jak dzisiaj wyglądałaby wieża, gdyby jeszcze w latach 90. z Niemiec do Wrocławia nie przyjechał Stephan Helmut. Prowadził on tutaj firmę produkującą elementy komputerów. To właśnie wtedy zakochał się w wieży i w końcu doprowadził do jej remontu. Teraz nowi właściciele chcą oddać mu hołd i nazwać budynek Stephan Tower.

Pan Stephan obecnie ma ponad 80 lat. Od kilku lat szukał pasjonata, który zostałby kontynuatorem jego dziełazawartość zablokowana

Autor: Michał Torz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama