fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Orły Górskiego nie stracą emerytur

numer 1837 - 27.09.2017Sport

Ustawa dezubekizacyjna Świadczenia dla piłkarzy klubów milicyjnych bez zmianMedia obiegła w ostatnich dniach wiadomość, że PiS ustawą dezubekizacyjną zabierze emerytury byłym piłkarzom klubów milicyjnych, takich jak Wisła Kraków czy Gwardia Warszawa. Połowę świadczeń tzw. olimpijskich mieliby stracić piłkarze, którzy wywalczyli złote medale na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 r. i srebrne w Montrealu w 1976 r. 

Minister sportu Witold Bańka szybko zareagował na te plotki i powiedział, że sportowcom, którzy byli na etatach milicyjnych czy wojskowych, nie zostaną obcięte emerytury na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej, która wejdzie w życie 1 października. Podkreślił, że dotyczy ona etatów esbeckich i ubeckich.

Sportowcom, którzy byli na etatach milicyjnych czy etatach wojskowych, nie zostaną obcięte emerytury, bo ustawa dezubekizacyjna – i minister Mariusz Błaszczak wyraźnie o tym mówił – dotyczy etatów esbeckich i ubeckich, a nie klubów wojskowych czy policyjnych i takich też etatów. Zdecydowana większość sportowców, reprezentantów Polski, piłkarzy, i nie tylko piłkarzy, była na zwykłych etatach milicyjnych, wojskowych i ta ustawa absolutnie ich nie obejmie – tłumaczył Bańka w Radiu Szczecin.

Jak przyznał jednak, poszczególne wypadki, w tym kwestie sporne, będą mogły być wyjaśniane indywidulnie. Poinformował też, że kierowany przez niego resort nie wie, ilu sportowców może ewentualnie dotyczyć ta ustawazawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama