Rawa Blues już jutro!

​FESTIWAL \ 37. edycja kultowej imprezy

numer 1837 - 27.09.2017Kultura

W czwartek rozpoczyna się 37. Rawa Blues Festival. Impreza potrwa do soboty. Wzorem ostatnich lat koncerty odbędą się w sali NOSPR-u oraz w Spodku w Katowicach. W tegorocznym programie dominują gitarzyści. 

Gwiazda największego formatu to Sonny Landreth – stylotwórczy gitarzysta z Luizjany, wybitny muzyk współczesnego bluesa. Ogromne uznanie, jakim od lat się cieszy, zawdzięcza znakomitym nagradzanym płytom, które odnosiły też znaczne komercyjne sukcesy. O wartości Landretha świadczą nazwiska współpracujących z nim sławnych mistrzów gitary, takich jak Eric Clapton, Mark Knopfler czy Joe Satriani. 

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla naszych rodzimych gitarzystów, będą na pewno dwa warsztatowe spotkania z Sonnym Landrethem. Znacznie od niego młodszy jest pochodzący z Karoliny Południowej Marcus King. Ten niezwykle uzdolniony gitarzysta, wykonujący blues-rocka o korzeniach sięgających amerykańskiego ­Południa, ze swoim zespołem zdobył listy bluesowych płytowych bestsellerów, lokując na nich dwa swoje pierwsze albumy. Jeszcze wspanialej prezentuje się podczas koncertów, o czym warto się przekonać. Jeszcze jeden – Kris Barras – to młody, ekscytujący, brytyjski gitarzysta i wokalista blues-rockowy. Wszyscy trzej zagrają podczas Rawy Blues po raz pierwszy i będą to ich jedyne koncerty w Polscezawartość zablokowana

Autor: Marek Jakubowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama