fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

JP Morgan wierzy w Polskę

INWESTYCJE \ Polska umacnia się jako hub bankowy

numer 1837 - 27.09.2017Gospodarka

Ponad 3 tys. wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy utworzy w Polsce bank JP Morgan. Inwestycja jednej z największych instytucji finansowych na świecie to dowód zaufania do Polski i polskiej gospodarki.

Projekt utworzenia Centrum Korporacyjnego JP Morgan w Warszawie potwierdza, że Polska odnosi znaczące sukcesy w przyciąganiu inwestycji o globalnym znaczeniu i tworzeniu wartościowych miejsc pracy. Cieszę się, że w Polsce powstaje centrum działające na styku sektora finansowego i nowych technologii, które przyczyni się do zatrzymania w kraju wysoko kwalifikowanych pracowników – powiedział Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów, na wczorajszej konferencji prasowej. Jego zdaniem dzięki takim inwestycjom Polska umacnia się jako hub bankowy, który rozwija się w oparciu o kapitał intelektualny i kompetencje polskich pracowników. W warszawskim centrum JP Morgan pracę znajdą osoby z kompetencjami takimi jak zarządzanie danymi, ryzykiem kredytowym czy łańcuchami dostaw.

– W ciągu najbliższych trzech lat utworzymy w Polsce ponad 3 tys. dobrze płatnych miejsc pracy. Placówka ma zostać uruchomiona w połowie 2018 r. – zapowiedział Steve Cohen, dyrektor zarządzający, szef Centrum Korporacyjnego JP Morgan w Warszawie. W strategii rozwoju firmy ważną rolę odgrywa współpraca z uniwersytetami. Dlatego JP Morgan chciałby wspólnie z polskimi uczelniami współtworzyć nowe kierunki studiów, programy stażowe i szkoleniowe dla studentówzawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama