Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2018 r.

numer 1837 - 27.09.2017GospodarkaFINANSE Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2018 r. – poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. Podkreśliła, że to budżet prorozwojowy, a jednocześnie ambitny i uwzględniający programy prospołeczne.

Projekt ustawy budżetowej na 2018 r. zakłada deficyt budżetowy na poziomie 41,5 mld zł – poinformował we wtorek wicepremier ­Mateusz Morawiecki. Dodał, że dochody budżetu ustalono na 355 mld zł, wydatki na 397 mld zł, a deficyt – zgodnie z projektem – ma wynosić 41,5 mld zł.

Morawiecki poinformował, że deficyt sektora ­finansów publicznych, liczony zgodnie z metodologią Eurostatu, został ustalony na poziomie 2,7 proc. do PKB. Podkreślił, że „zgodnie z metodologią krajową deficyt budżetu państwa jest jeszcze niższy”. Wicepremier dodał, że w projekcie budżetu przyszłoroczny wzrost gospodarczy został ustalony na poziomie 3,9 proc. PKB, a inflacja na 2,3 proc. 

– Dobry, ambitny budżet, który gwarantuje realizację naszego sztandarowego programu Rodzina 500+, ­realizację programu Mieszkanie+, a także darmowe leki dla seniorów. Uwzględnia też reformy edukacji i służby zdrowia oraz reformę emerytalną. Oczywiście jest nastawiony na rozwój i inwestycje – mówiła premier Beata Szydło. 

– Od 1 października tego roku [zawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama