Kresowi dziennikarze na straży wolności

​INICJATYWA \ Konferencja Federacji Mediów Polskich na Wschodzie

numer 1837 - 27.09.2017PolskaCzym jest wolność słowa i jak jej bronić? W jaki sposób rzetelnie przedstawiać polską historię oraz jakimi metodami wspierać polskich dziennikarzy za granicą? – m.in. na te pytania starali się znaleźć odpowiedź uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Federację Mediów Polskich na Wchodzie. Jesteśmy tutaj, ponieważ zależy nam, aby o naszej ­ojczyźnie mówiono dobrze i zgodnie z prawdą – powiedziała Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi.

– To spotkanie symbolizuje, jak państwo jesteście dla Polski ważni. Wasza rola jest nie do przecenienia. To wy integrujecie społeczeństwo polskie na Wschodzie, kultywujecie i przekazujecie wartości ważne dla każdego obywatela naszego kraju – powiedział Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w ­Ministerstwie Spraw Zagranicznych, do przedstawicieli polskojęzycznych mediów na Wschodzie. 

Głównym tematem rozmów zebranych w Belwederze gości była sytuacja portali internetowych oraz polskich tytułów wydawanych m.in. na Ukrainie, Litwie, Łotwie i Białorusi. – Polskie media na Wschodzie są w bardzo trudnej sytuacji. Bagaż po sowieckiej okupacji wciąż nam ciąży. My od władz państwowych nie otrzymujemy żadnych pieniędzy na wsparcie naszej działalności – powiedział podczas swojego wystąpienia Rajmund Klonowski, redaktor „Kuriera Wileńskiego”zawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama