Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Zawodniczki Ślęzy znów zwycięskie

Dodano: 10/10/2017 - numer 1848 - 10.10.2017
Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Koszykarki Ślęzy utrzymały miano niepokonanych w Basket Lidze Kobiet. W niedzielę mistrzynie Polski wygrały przed własną publicznością z Energą Toruń 77:70. Kibice zobaczyli dwa oblicza Ślęzy. Pierwsza połowa była bardzo udana dla wrocławianek, które już w pierwszych dziesięciu minutach zasygnalizowały dobrą dyspozycję w ataku, zdobywając aż 27 pkt. Gdy w drugiej odsłonie poprawiły obronę i uruchomiły szybki atak, odskoczyły rywalkom aż na 21 pkt (47:26). To było najwyższe prowadzenie Ślęzy w całym meczu, które w dalszej fazie gry powoli, acz sukcesywnie malało. Jeszcze przed przerwą Energa zredukowała straty do 14 oczek, co spowodowało, że torunianki zwietrzyły szansę na podjęcie wyrównanej walki. I tak w rzeczywistości było. Aktywne były Agnieszka