fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Republika telewizji

numer 1848 - 10.10.2017Kultura

Interaktywne audycje, jakich nie ma żadna telewizja w naszym kraju, zmiana oprawy i logo. Telewizja Republika wystartowała z nową ramówką. – Kręgosłup i wzór ideowy się nie zmieniły. Ale dziś to telewizja młoda, pełna pomysłów i ambicji, która chce zająć większy obszar na rynku – mówi Tomasz Sakiewicz, prezes TV Republika. 

Choć telewizja funkcjonuje na trudnym rynku telewizji informacyjnych i nie trafiła do multipleksu, zdarza się, że jej wieczorne pasma mają większą oglądalność od telewizji Polsat News. – Dziś Republika to już nie jeden kanał, ale wiele możliwości transmisji. To stacja multimedialna, współpracująca z wieloma mediami – podkreślał Tomasz Sakiewicz, wspominając m.in. o „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Gazecie Polskiej”, „Nowym Państwie” czy telewizji internetowej VOD Gazeta Polska. 

Zmieniają się programy, pojawiają nowe formaty i twarze, ale jedno pozostaje niezmienne. – Jesteśmy stacją konserwatywną i przywiązaną do wartości patriotycznych. W każdą niedzielę o godz. 8.30 transmitujemy mszę św. z kościoła św. Augustyna w Warszawie – mówi „Codziennej” Dorota Kania, redaktor naczelna telewizji Republika i autorka nowego programu o zagadkowych śmierciach w III RP pt. „Gry tajnych służb” (niedziele, godz. 18.35).

– W jesiennej ramówce pojawiają się programy, które świadczą o unikatowej cesze telewizji Republika, tej, która pojawiła się na samym początku istnienia stacji, tj. szczególnej wrażliwości na polską rzeczywistość. To dlatego w nowej ramówce znajdziemy formaty, których nie ma nigdzie indziejzawartość zablokowana

Autor: Sylwia Krasnodębska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się