HGW dotarła do Hiszpanii

numer 1848 - 10.10.2017ŚwiatMEDIA Hiszpańska telewizja RTVE wyemitowała dokument o dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. „Proszę sobie wyobrazić, że pewnego dnia ktoś puka do drzwi i zostawia pismo, że dom, w którym się urodziłeś i gdzie spędziłeś całe życie, nie należy do ciebie. Kiedy próbujesz szukać pomocy, władze miasta mówią ci, że nic nie mogą poradzić” – czytamy w zapowiedzi filmu.

„W sobotę o godz. 22 na hiszpańskim państwowym kanale informacyjnym RTVE został wyemitowany wyprodukowany przez Hiszpanów reportaż z Polski. Cały poświęcony wyłącznie platformerskiej dzikiej prywatyzacji w Warszawie. Liczne wywiady, zdjęcia z Warszawy i komentarz całkowicie krytyczny dla władz Warszawy” – poinformował użytkownik portalu Niezależna.pl.

Dokument oraz jego opis pojawiły się również na stronie internetowej telewizji ­

Rtve.es. Jak podaje telewizja, opisywane przykłady są wzięte z doświadczenia ludzi, którzy wystąpili w ich filmie dokumentalnym pt. „Twój dom jest nasz”. Są to warszawiacy, których mieszkania dotknęła reprywatyzacja. „To, co działacze społeczni określają mianem dzikiej reprywatyzacji, skutkowało wyrzuceniem na ulicę ok. 40 tys. lokatorów w samej Warszawie” – zaznaczają hiszpańscy dziennikarzezawartość zablokowana

Autor: oa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się